3 pravidla pro zabezpečení domu a TIP na levné zabezpečení majetku

foto

Vykradení bytu je velmi nepříjemnou záležitostí, a to nejen z důvodu ztráty cenných věcí. Pro většinu lidí už samotný fakt cizí osoby v domácnosti je traumatizujícím zážitkem. Bezpečí domova proto není radno podceňovat.

Ve skandinávských zemích mnohdy ani nezamykají, naopak v Americe se najdou tací, kteří se nezdráhají zahradu zabezpečit laserovými prvky. U nás v České republice je zapotřebí zamykat, avšak pro uchránění majetku postačí kamery a obezřetnost.

Dodržujete-li základní pravidla pro zabezpečení domova, pak eliminujete možnost vloupání. A o jakých pravidlech je řeč?

 

Pravidlo číslo 1 – Osobní údaje na sociální síť nepatří

  • Nikdy nedávejte na sociální sítě vaše osobní údaje.
  • Nepište, kde bydlíte.
  • Nevkládejte fotografie vašeho domu.
  • Nehlaste, že odjíždíte na dovolenou.
  • Neudávejte vaši polohu.

Stačí jedna fotografie vašeho interiéru, možnost veřejného sdílení a zloději mají ihned snazší orientaci. Zároveň si mohou prostřednictvím fotek „vyčíhnout“, co cenného se ve vašem domě nachází.

Pravidlo číslo 2 – Kvalita je u vchodových dveří víc než kvantita

Kvalitní vchodové dveře jsou základ. Dveře by měly splňovat všechny bezpečnostní požadavky. Mnohem lepší variantou je investice do kvality než do kvantity. Dodatečné zámky či závoru je v konečném důsledku pro zloděje snadné překonat. V tomto případě jde jen o váš dobrý pocit, že jste pro zabezpečení bytu udělali více. S dostatečným zabezpečením vchodu souvisí i okna a garážová vrata.

Pravidlo číslo 3 – Vsaďte na výhody bezpečnostních systémů

Kvalitní bezpečnostní systém dnes už není výhradou jen majetných a firem. Za příznivé ceny lze kamery či alarmy pořídit i do běžných domácností. Pokud se po vloupání spustí hlasitý alarm, pak zloděj ve většině případů uteče. Vhodné je navíc systém napojit na bezpečností centrum. V domě oceníte i videotelefony, které vám zajistí dokonalý přehled o lidech na vašem pozemku. Chytrých systémů na zabezpečení majetku proti lupičům i živelným pohromám je na trhu mnoho, proto se nebojte je vyzkoušet.

Levné zabezpečení majetku proti lupičům

Jestliže vám chybí finance, pak pro vás máme tip, jak si zabezpečit svůj domov. Jednou z alternativ je cedule „POZOR PES!“, v lepším případě je vhodné psa rovnou mít, a druhou alternativou je maketa kamery či venkovní sirény. Ve druhém případě je důležité, aby maketa byla zdařila a nechyběla jí i blikající LED dioda. Jen tak potencionální lupiče převezete.

Avšak zabezpečujete-li domov před přírodními živly, pak na tyto „vychytávky“ velmi rychle zapomeňte. V případě požáru či úniku plynu je zapotřebí mít doma nainstalován kvalitní detektor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *