3 typy grilů a 3 snadné a rychlé recepty na gril

grilování

Grilování je velmi oblíbené. A není divu. Teplé večery, grilované maso, zelenina i ovoce a dobré pití je kombinace, které se těžko odolává. Pokud jste také milovníci grilování nebo uvažujete o koupi grilu, pak se nechte inspirovat dnešním článkem.

 

Není gril jako gril. Na trhu existuje plynový, elektrický i kotlový gril na dřevěné uhlí. Víte, jaký bude ten pravý pro vás?

 

Plynové grily přináší zdravější způsob grilování

Plynový gril velmi snadno a rychle rozehřejete. Díky plynu si jednoduše regulujete teplotu grilování. Velkou výhodou těchto typů grilů je dostatek odkládacího prostoru. Nejenže jejich součástí jsou většinou odkládací stolky, ale zároveň i boční odkládací prostory a boční hořák.

CG000015654_AA2_0

Plynové grily jsou finančně náročnější na pořízení, ovšem jejich praktičnost cenu vyváží. Pro někoho je také nevýhodou velikost. Je nutné počítat s větší prostorem pro uskladnění. V neposlední řadě však velkým plusem je možnost výměny roštů a snadné čištění.

 

Grilujte díky elektrickým grilům i doma v obýváku

Elektrické grily stejně jako plynové vedou na plné čáře díky jednoduché manipulaci. Snadná regulace teploty termostatem je velkou výhodou. Navíc ke grilování nepotřebujete žádné dřevo, uhlí ani propanbutanovou láhev, a tak je možné některé typy elektrických grilů využít také v domácnosti.

BV000PG2780_AA1_0

Vůně kouře ani popela se od elektrických grilů nedočkáte a právě tento fakt mnozí berou jako negativum. Nevýhodou také je, že je zapotřebí počítat s nižším výkonem, tudíž silnější steaky se budou déle propékat. Naopak výhodou elektrických grilů je jejich cena, která je více než příznivá.

TIP: https://www.rozbaleno.cz/venkovni-grily/elektricky-gril-bossini-g218

 

Kotlové grily jsou skladné a neporuchové

Ke kotlovému grilu potřebujete dřevěné uhlí a trpělivost. Rozehřátí trvá mnohem déle než u předešlých dvou typů. Nevýhodou je, že při grilování nelze regulovat teplotu a že je zapotřebí po grilování počkat na vyhasnutí uhlíků. Zbytkový popel je nutné vždy uklidit.

MI000674051_AA1_0

Ovšem i grily na dřevěné uhlí mají řadu výhod. Grily jsou menších rozměrů, jsou skladné a snadno je přenesete z jednoho místa do druhého. Navíc kotlové grily jsou téměř neporuchové a jejich cena je stejně jako u elektrických grilů velmi příznivá.

 

3 snadné a rychlé recepty na gril

Grilovaný ananas

Potřebovat budete jeden celý ananas, 50 g cukru a 50 ml vody. Ananas očistěte a nakrájejte na velké kostky. Poté kostky ananasu napíchejte na špejli. Ve vodě rozpusťte cukr, kterým následně potřete ananas. Grilujte cca 2 minuty ze všech stran.

Grilovaná cuketa

Potřebovat budete 1 velkou cuketu, 1 dcl oleje, 2 stroužky česneku a bylinky. Použít můžete například bazalku, koriandr, tymián, oregáno nebo již připravenou směs grilovacího či jiného koření. Bylinky smíchejte s olivovým olejem a s prolisovaným česnekem. Směs můžete zakápnout bílým vínem. Cuketu nakrájejte na kolečka a naložte na hodinu do marinády. Poté grilujte do změknutí.

Grilovaná kuřecí křidélka

Potřebovat budete 1 kg kuřecích křidélek, 4 stroužky česneku, 3 lžíce medu, 8 lžic sojové omáčky, chilli a sůl. V míse smícháte prolisovaný česnek, med, sojovou omáčku, chilli a sůl. Do takto připravené marinády přes noc kuřecí křidélka naložte. Další den grilujte.

Širokou nabídku grilů najdete na Rozbaleno.cz ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *