Cestování s domácími mazlíčky: Na co nezapomenout?

cestovßnÝ s domßcÝmi mazlÝŔky

Cestování s domácími mazlíčky vždy přináší určitá rizika a omezení. Ne vždy je ale možné nechat zvířátko samo doma. Víte, co všechno budete potřebovat na cestách se svým chlupatým miláčkem? Poradíme vám, jak se nejlépe připravit a na co nezapomenout.

 Nepodceňujte očkování a čip

V prvé řadě pamatujte na očkování a čip, který je potřebný ve všech zemích. Některé státy, jako je Velká Británie, Finsko nebo Malta, navíc požadují odčervení zvířete. V případě dovolené v zemích mimo Evropskou unii si vždy vyžádejte aktuální podmínky pro cestování se zvířaty od zastupitelského úřadu daného státu.

 

V autě nesmí být zvíře na volno

Přepravka je alfou omegou každé cesty autem, autobusem i letadlem. Ať už máte doma pejska, kočičku nebo malého hlodavce, v dopravním prostředku nikdy nesmí být na volno. Každé zvíře si vyžaduje jiná specifika přepravky. Ta se liší především ve velikosti. Pro menší pejsky je možné využít k přepravě i cestovní tašku. Naopak pro velká plemena psů jsou vhodnou volbou ochranné bezpečnostní postroje do auta.

MM507274003_AA3_0

 

Myslete na pohodlí domácích mazlíčků

Po cestě pravidelně zastavujte. Ne jen vy, ale i vaši mazlíčci se čas od času potřebují nadýchat čerstvého vzduchu a proběhnout. Stojíte-li delší dobu, pak přijde vhod do auta i nějaký polštář, na kterém si chlupatý kamarád může odpočinout, díky čemuž nemusí být stále zavřený v přepravce. Během samotného průběhu dovolené, pak ale raději vsaďte na oblíbený pelech i s polštářem. Hodit se může také vychytávka v podobě svítícího obojku. Pokud cestujete v noci, budete mít psa stále v dohledu i při večerním proběhnutí.

MM830024004_AA1_0

Přibalte na cesty také vodu a krmivo

V neposlední řadě nezapomeňte na jídlo a pití. Především voda je v letních měsících po cestě velmi potřeba. Miska na vodu a voda v PET lahvi by proto měla být samozřejmostí číslo jedna. Na delší trasy pak s sebou přibalte i krmivo a nějaký ten pamlsek, ať cesta utíká čtyřnohým kamarádům rychleji.

MM000616648_AA5_0

Cestovní nevolnost řešte tablety

Samotná cesta je pro domácí mazlíčky mnohdy velmi stresová. Nevolnost a zvracení tak není u zvířat žádnou výjimkou. Nebojte se před cestou svému chlupatému kamarádovi podat tablety proti zvracení. Pro kočky jsou dostupné i přípravky v injekční formě. Kromě léčivých přípravků najdete na trhu také ty přírodní.

Širokou nabídku sortimentu pro vaše mazlíčky najdete na Rozbaleno.cz ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *