Dejte sportu nový rozměr. Pořiďte si sporttester.

Dejte sportu novř rozmýr

Rozhodli jste se sport zařadit mezi vaši pravidelnou aktivitu? Pak je na čase pořídit si sporttester. Díky této chytré pomůcce budete mít přehled o spálených kaloriích, o času i tepové frekvenci.

Sporttester lze dnes pořídit nejčastěji v podobě náramkových hodinek. Snadno si s tímto sportovním doplňkem naplánujete tréninky, a to ať už dáváte přednost běhu, zimním sportům, fitness centru nebo kolu.

O koupi rozhodují funkce sporttesteru

Před koupí sporttesteru si ujasněte, co od něj očekáváte. Na trhu najdete jak základní verzi, která vám ukáže tepovou frekvenci, spálené kalorie a čas strávený sportem, tak i pokročilou s mnoha funkcemi.

Mezi nejčastější funkce sporttesteru patří měření aktuální, průměrné a maximální tepové frekvence, měření vzdálenosti, počítání spálených kalorií a doba tréninku. Komplexnější produkt pak nabídne i teploměr, barometr a výškoměr.

CZ0191460B1_AA1_0

Zvažte design a spárování s telefonem

Skvělou vychytávkou, kterou mnohé sporttestery nabízí, je spárování s vaším chytrým telefonem, a to za pomocí Bluetooth nebo Wifi připojení. Údaje lze také převést do počítače, a mít tak vše přehledně v tabulkách a grafech. Díky tomu bude hubnutí zas o něco snazší.

Nedílnou součástí při výběru je design. Vybírat můžete z nejrůznějších barev a tvarů. Na trhu najdete například sporttester ve zmiňované podobě digitálních či analogových hodinek, ale také v podobě fitness náramku nebo v klasičtější verzi krokoměru. Součástí některých sporttesterů je navíc hrudní pás, který zajišťuje přesnější výsledky.

CZ000168356_AA1_0

TIP: Hubněte snadněji se správnou tepovou frekvencí

Tep je nejdůležitějším faktorem pro úspěšné hubnutí během sportu. Bez trenérů a lékařů sami jen těžko odhadnete, jaká srdeční frekvence je pro vás tou vhodnou. V případě nízkého tepu, nebudete spalovat, v případě vysokého si můžete ublížit. Na displeji sporttesteru vidíte sami vaši aktuální tepovou frekvenci. Víte ale, jaká je ta vaše správná pro efektivní hubnutí?

 

MI000581733_AA1_0Výpočet tepové frekvence pro hubnutí pro ženy:

Od čísla 209 odečtete váš věk a výsledek vynásobíte číslem 0,7.

(209 – váš věk) * 0,7 = tepová frekvence, při které budete spalovat

 

 

 

CZ000179235_AA2_0počet tepové frekvence pro hubnutí pro muže:

Od čísla 214 odečtete váš věk a výsledek vynásobíte číslem 0,8.

(214 – váš věk) * 0,8 = tepová frekvence, při které budete spalovat

 

 

Široký výběr sporttesterů najdete na Rozbaleno.cz ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *