Dostaňte děti na zahradu nejen o prázdninách

děti na zahradě

Letní prázdniny děti milují. Kdo by také odolal dvěma měsícům bez brzkého vstávání, učení a odpoledních úkolů. Většina dětí si ale léto představuje u počítače a her, i přestože teplé počasí láká k venkovním radovánkám. Jak tedy děti dostat na zahradu?

Vylákat naše nejmenší na čerstvý vzduch dá občas velmi zabrat. Ovšem stačí jim připravit dostatek zábavy a jistě rády vymění počítače, tablety a chytré telefony za hry, sport a přírodu.

 

Pískoviště a houpačka nesmí chybět ani na vaší zahradě

Zahrady jsou většinou plné okrasných květin, tújí a dobrého ovoce a zeleniny. Pro dospělé ideální prostředí plné odpočinku. Pro děti nuda, nuda a zase nuda. Ty totiž potřebují zahrádku trochu oživit.

Začít můžete klasickým pískovištěm, a to ať už dřevěným nebo plastovým. Skvělou vychytávkou jsou pískoviště s víkem. Plastová pak dobře poslouží i jako bazének. Kromě pískoviště tvoří základ každého dětského parku také houpačky. I ta na vaší zahradě nesmí chybět.

MM638240010_AA1_0

Vybírat můžete z plastových, které přiděláte snadno na strom, nebo z houpaček, jejichž součástí je vlastní kovová konstrukce. Velmi oblíbená je také dvouramenná houpačka, ze které máte vmžiku kolotoč.

MM000735354_AA2_0

POZOR: Nejen houpačky vždy vybírejte podle věku dítěte. Pro ty nejmenší volte s bezpečnostním pásem, opěrátkem a hrazdou.

 

Natírání domku a starost o bazén je úkolem teenagerů

Máte-li na zahradě dostatek místa, potom dětem pořiďte i zábavné prolézačky a skluzavky. Opět typ a velikost vybírejte podle věku dítěte. Pro větší bezpečnost můžete skluzavku směřovat do pískoviště či bazénku s vodou nebo míčky.

MM000551811_AA3_0

I děti školou povinné jistě ocení hrací domečky, které jim zajistí přes léto trochu toho soukromí. Barevný plastový domek děti nadchne na první pohled, zatímco přírodní dřevěný si mohou dle své fantazie a šikovnosti dotvořit sami.

MM000909186_AA1_0

Pokud máte doma teenagery, pak s houpačkami asi těžko uspějete. Mít na zahradě bazén by pro ně byla jistě větší zábava. Zároveň starost o čistotu vody mohou vzít jako prázdninový úkol. Díky tomu se nejen vyblbnou a užijí léta, ale naučí se i zodpovědnosti.

TV000000620_AA1_0

Vše pro zábavu vašich dětí na zahradě najdete na Rozbaleno.cz ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *