Kuchyně se neobejde bez pracovního trojúhelníku, zón a elektrospotřebičů

Kuchyně se neobejde bez pracovního trojúhelníku, zón a elektrospotřebičů

Do moderní kuchyně patří elektrospotřebiče. Důležitá není jen pečicí trouba s varnou deskou a lednička s mrazákem, dnes se už mnoho žen neobejde i bez dalších chytrých pomocníků, jako je myčka na nádobí, mikrovlnná trouba, kuchyňský robot či kávovar. Malých a velkých spotřebičů je v kuchyni zapotřebí nespočet, vyvstává však otázka: Kam s nimi?

Kuchyň je především praktickou místností, ve které se vaří, peče, smaží. Nesmíme proto při jejím navrhováním zapomínat na účel. Jen estetika nestačí. Pořizujete si tak do kuchyně nové elektrospotřebiče nebo si rovnou zařizujete celou novou kuchyň? Pak se řiďte pravidlem pracovního trojúhelníku.

 

Co je to pracovní trojúhelník?

Jak již název napovídá, v trojúhelníku hrají hlavní roli tři body, a to dřez, lednička a sporák. Toto kuchyňské vybavení musí být rozmístěno do trojúhelníku a v ideální vzdálenosti od sebe. Vhodná délka každého ramene trojúhelníku je v rozmezí od 122 cm do 274,5 cm. Celkový obvod by neměl překročit 793 cm.

Do pracovního trojúhelník nesmí nic zasahovat! Pohyb mezi dřezem, ledničkou a sporákem by neměl být nijak omezen.

 

Pracovní zóny v kuchyni

Vyřešíte-li v kuchyni správné rozmístění zmiňovaného vybavení, pak přichází na řadu další elektrospotřebiče. U dřezu je takzvaná zóna mytí a přípravy pokrmů, u sporáku zóna vaření a u lednice zóna zásob.

 

Zóna mytí a přípravy pokrmů

Součástí zóny mytí a přípravy pokrmů je dřez, odkapávač a myčka na nádobí. Žádné jiné spotřebiče by v této zóně figurovat neměly. Naopak vedle dřezu je zapotřebí mít volnou pracovní desku, která slouží k přípravě pokrmů. Vhod v blízkosti této oblasti přijde i šuplík s příbory, vařečkami a mnoha dalšími pomocníky na přípravu. Máte-li velkou kuchyň, pak v zóně přípravy může být také kuchyňská váha, domácí pekárna a kuchyňský robot a mixér.

 

Zóna vaření

Velkou výhodou dnešní doby je, že není nutné kupovat sporák. Mnohem praktičtější volbou je samostatná varná deska a pečící trouba. Díky tomu se nemusíte sklánět k zemi, abyste do trouby vložili kuře. Trouba sice musí být v zóně vaření a tudíž v blízkosti varné desky, ale oba spotřebiče mohou být umístěny vedle sebe. Stejně tak je vhodné k nim přidat i mikrovlnnou troubu. Ta je také součástí zóny vaření.

 

Zóna zásob

Do zóny zásob patří lednička, mrazák a skříňka na uložení potravin. Zároveň součástí této zóny mohou být i další spotřebiče, jako je například varná konvice, sendvičovač či toastovač, kávovar a odšťavňovač.

 

TIP: Kuchyň by vždy měla být přizpůsobena „hlavnímu kuchaři“, a to nejen výškou linky, ale i umístěním spotřebičů. Například praváci by měli mít zleva dřez, uprostřed místo na přípravu a zprava sporák.

Vše pro dokonalou kuchyni najdete na Rozbaleno.cz ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *