Na co se zaměřit při výběru školního batohu?

škola – kopie

Prázdniny utekly jako voda a je tu opět čas vybavit naše děti školními batohy či aktovkou. Jenže výběr nemusí být vždy snadný. Batohy i aktovky se musí nejen malým školákům líbit, ale zároveň musí splňovat i mnoho parametrů.

Z počátku je nutné dodat, že při výběru zapomeňte na klasické batohy bez vyztužení zad. Ty jsou vhodné pouze pro školní výlety, kdy dětem s sebou postačí svačinka a pláštěnka.

Základní parametry nepodceňujte

Mezi nejdůležitější parametry při výběru školního batohu se řadí rozměry, možnost nastavení popruhů a vhodné vyztužení zad. Pevná anatomicky tvarovaná a vyztužená záda by tak měla být samozřejmostí každé školní tašky, a to ať už ji vybíráte pro děti prvního či druhého stupně. Podle vzrůstu dítěte zvažte i rozměry a váhu. Pro menší školáky vybírejte batohy o hmotnosti do 1 kg.

Vždy nezapomeňte dbát také na to, aby batoh měl dostatečně široké popruhy alespoň 5 cm, reflexní prvky a pevné dno. To ocení především děti prvního stupně.

Batoh1 Aktovka

Vnitřní rozčlenění a dostatek kapsiček

Školákům přijdou vhod nejrůznější boční kapsičky a chytré uspořádání vnitřních přihrádek. Vždy by měl být batoh rozdělen na několik částí, kam lze snadno uložit velké učebnice a desky A4. Další kapsy mohou být menší pro uložení učebnic a sešitů o velikosti A5. Malé a boční kapsičky potom přijdou vhod pro bezpečné uložení klíčů, mobilu, svačiny a lahve na pití.

Anatomické batohy určené pro větší děti 2. stupně jsou často vybaveny také kapsou na notebook a praktickým výstupem na sluchátka.

Batoh3 batoh2

Správné nošení je základ

Kolecka

Výběr batohu či aktovky je také úzce spjato se správným nošením. Dbejte, aby vaši školáci měli batoh řádně nasazen na zádech. Horní rohy tašky musí být ve výši ramen. Pokud jsou popruhy povolené, pak dochází ke skolióze, naopak při velkém utažení se děti budou zbytečně hrbit.

Chytrým řešením při výběru školní tašky je také batoh na kolečkách. Ten nejenže slouží jako klasický batoh na popruzích, ale v případě, že těžké učení děti již unavuje, pak si mohou díky praktickým kolečkům od nošení ulehčit.

Kompletní nabídku školních potřeb pro děti naleznete zde.

1 komentář u „Na co se zaměřit při výběru školního batohu?

  1. domča

    Já vybírala batoh hlavně co se týče funkčnosti – takže lehká konstrukce, vyztužené anatomické záda, reflexní prvky. Samozřejmě bylo taky důležité, jak taška vypadá, aby ji syn nosil a taky jsem měla určitý rozpočet, takže jsem nakonec zvolila aktovku od Stilu. Splnila všechny mé požadavky a díky tomu, že byla v seru, tak k ní bylo spoustu doplňků ve stejném motivu jako aktovka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *