Nezbytná výbava pro miminko v prvních měsících

Nezbytnß vřbava pro miminko v prvnÝch mýsÝcÝch

Na příchod miminka je nutné se pořádně připravit. Nový člen rodiny si nevystačí jen s postýlkou, kočárkem a pár kousky oblečení. Ač není potřeba pořizovat mnoho věcí do foroty, je několik nezbytností, bez kterých se miminko v prvních měsících neobejde.

 

Už první cesta z porodnice si žádá své. Autem novorozeně nepřevezete bez autosedačky. Ta je nutností. Jak vybrat tu správnou se dočtete v článku Před cestou na silnici nezapomeňte na dětskou autosedačku. Dalším důležitým bodem ze seznamu je kočárek. I na jeho výběru je vhodné si dát záležet. Do kočárku dle ročního období budete potřebovat fusak, deky, síťku proti hmyzu, pláštěnku, nánožník a přebalovací tašku.

MI560780002_AA1_0

Spánek

Postýlka a kvalitní matrace je základ. Pod prostěradlem všechny maminky jistě ocení savou podložku a místo peřinky především v prvních měsících přijde vhod spací vak. Pro bezpečnější spánek nezapomeňte na monitor dechu a chůvičku. Postýlku navíc můžete pro miminko zkrášlit mantinely, nebesy, polštářky a kolotočem nad postýlkou.

MM806814003_AA1_0

Přebalování

Přebalit miminko lze téměř kdekoliv, ovšem mít pro přebalování určené jedno místo má svou velkou výhodu. Vše máte po ruce. U přebalovacího pultu je tak potřeba mít pleny, přebalovací podložku, mastičku na opruzeniny, vlhčené ubrousky a koš na pleny.

 

MM810708004_AA2_0

 

Koupání

Koupání se neobejde bez vaničky, lehátka, měkoučké osušky, žínky a speciálního dětského sprchového gelu. Ideální teplotu vody zjistíte snadno teploměrem do vody, proto i jeho pořízení je vhodné zvážit. Po koupání nezapomeňte dětem rozčesat vlásky, a to pomocí kartáčku s jemnými štětinkami.

MM867439002_AA1_0

Oblečení

Co se týká oblečení, pak určitě není nutné miminku pořizovat velkou garderobu. Nezbytná je soupravička do porodnice. Na první měsíc pak postačí především dupačky a body. Podle ročního období volte i mikiny, svetříky, čepičky, rukavičky, ponožky, punčocháče, botičky a teplou kombinézu. Vše ale stačí po jednom či dvou kusech, kromě dupaček a body. Těch pořiďte alespoň osm kusů. Další oblečení dokupujte postupně.

 

Další nezbytnosti …

Zapomenout nesmíme také na další věci, které je dobré mít nachystané ještě před porodem. Jedná se například o dudlík, houpací lehátko, cestovní postýlku, kojící polštář, alespoň jednu lahvičku se savičkou a nosní odsávačku. Vhod přijde i pár kusů látkových plen, a to nejen při kojení.

MM730748001_AA1_0

Vše pro vaše miminko naleznete na Rozbaleno.cz ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *